Megmérheted, mekkora higanyterhelést kap a gyereked a védőoltással
2009.09.23. 21:09
Jogos önvédelemből propagálja a szülők által az USA-ban 1982-ben alapított non-profit szervezet a National Vaccine Information Center - Nemzeti Védőoltás Információs Központ azt a kalkulátort, amelybe a gyermek testsúlyát és a kapott vakcina nevét, gyártóját betáplálva, megkaphatni a higanyterhelés mértékét - a Környezetvédelmi Hatóság (EPA) higanyterhelési határértékéhez viszonyítva.
(Az EPA határérték 0,1 mikrogramm higany - testsúlykilogrammonként - és felnőttekre...)
Egy orvos - ápolónő házaspár (Redwood - Atlanta, Georgia) gyermeke a kötelező védőoltásokkal 2 hónapos korában 62,5 mikrogramm higanyt kapott - a testsúlya 0,5 mikrogrammot bírt volna el - az EPA szerint. A védőoltások ismétlődtek 4, 6, 12 és 18 hónapos korában, mígnem a higanyterhelés elérte a 237,5 mikrogrammot, és a jól fejlett, egészséges gyermekben idegrendszeri rendellenesség (autizmus) fejlődött ki.
Az USA-ban 1999-ben a népharag elérte, hogy a gyógyszergyárak kivonják a forgalomból a higanytartalmú (tartósítószerként etilhiganyt tartalmazó) gyermek-védőoltásokat.
David Ayoub doktornak is része volt ebben, aki elmerült a témára vonatkozó tudományos irodalom kutatásában, és annak alapján tudományos írásában ki is fejtette, hogy a higany idegrendszerre gyakorolt toxikus (mérgező) hatását egyértelműen bizonyítottnak látja az autizmus és a hiperaktivitás kialakulásában és járványszerű elterjedésében.
Mára csak az USA-n kívül maradtak használatban a higanytartalmú gyermekvakcinák - talán mert másutt nem került ez a téma a figyelem középpontjába, és nem volt elég erős a népharag...
Viszont a szintén etilhigannyal tartósított influenza elleni védőoltások az USA-ban is fennmaradtak.
Sőt, a várandós anyákra és a csecsemőkre is kiterjesztették a thimerosal (etilhigany) tartalmú vakcinával az influenza elleni oltást az USA-ban.
Pedig a szakértők maguk még azt is elismerik, hogy "az influenza védőoltás maga sem volt mindezidáig megfelelően tesztelve.
Az állatkísérletek nem terjedtek ki a reprodukcióval kapcsolatos vizsgálatokra, így nem tudni, okozhat-e magzati károsodást, ha terhesanyának adják be."
Ennek ellenére, a CDC (Betegségmegelőző Központ - Centers for Disease Control and Prevention, USA) 2004-ben arra tett javaslatot, hogy a terhesanyák és az egészen fiatal csecsemők is kapjanak influenza elleni védőoltást, noha az oltás előnyei a várandós anyákra nézve minimálisak, a kockázat viszont a magzatra nézve jelentős lehet.
Miért tették ezt? Talán azért, mert a CDC tagjainak felét, az Élelmiszer- és Gyógyszerengedélyező Hatóság (FDA) tagjainak 60 %-át szoros anyagi kötelékek fűzik a gyógyszergyártó cégekhez.
Ezért aztán egyre jobban fogy a bizalom a hatóságok és a nagyközönség között - ahogy Pusztai Árpád mondta az ELTE-n tartott előadásában egy ehhez hasonlóan érzékeny témában, a génkezelt élelmiszerekkel kapcsolatban: már akkor sem hinnénk a kormánynak, ha véletlenül igazat mondanának.
Így nem hisszük, hogy nagy hatása lesz a legújabb "mosakodós" kutatási eredménynek, amely azt hivatott igazolni, hogy az etilhigany nem is olyan mérgező. Legalábbis sokkal kevésbé, mint a metilhigany.
Újszülött majmokat etettek metilhigannyal, illetve oltottak be etilhiganyos védőoltással. És azt találták, hogy az etilhigany 8 nap alatt, a metilhigany 21 nap alatt tisztult ki a szervezetükből.
Hogy vajon, amíg ott volt az állatok idegrendszerében a higany - akár "csak" 8 napig, addig mit csinált, milyen kárt okozott, ami csak a jövőben manifesztálódik, arról nem esik szó. Talán, ha nevelnék még egy-két éven át azokat a kis majmokat, kiderülne...
A kutató van olyan tisztességes, hogy azt mondja: "ez (a majmokon végzett kutatás eredménye) nem bizonyítja, hogy az etilhigany ártalmatlan."
"Amikor gyermekek millióiba injekciózzuk bele rutinszerűen a thimerosalt, akkor egészen biztosnak kell lennünk a dolgunkban."
Forrás: Nemzeti Vakcina Információs Központ (NVIC),
|