A kórokozók és az immunrendszer
2009.05.23. 17:47
Sertés-influenza – Féljünk, vagy tegyünk ellene valamit?
Kórokozók és az immunrendszer.
Az egyik leginkább félrevezető fogalom a „kórokozó”. Az elnevezés a XIX. században jött létre, amikor Louis Pasteur francia vegyész, kutatásai során rátalált a baktériumokra. A bor erjedésének okait vizsgálta és eközben bukkant ezekre a parányi élőlényekre. Úgy vélte, az emberi betegségek egyik fő okát is megtalálta és közzétette tanításait. Az orvostudomány elfogadta és befogadta ezt az elméletet, és innentől kezdve egyre jobban teret nyert a társadalmi köztudatban a gondolat, a betegségeink jó részét ezek a „veszélyes” apró élőlények okozzák.
Igaz ugyan, hogy később már maga Pasteur is felismerte, tévedett, vissza is vonta tanításait, ezt le is írta, de az elszabadult gondolatokat már nem sikerült megfékezni. Mit ismert fel a nagy tudós? Azt az egyszerű tényt, hogy egy baktérium, önmagában nem lehet kórokozó. Azt, hogy ezek önmagukban teljesen ártalmatlan élőlények és egy egészséges szervezetben nem képesek kárt tenni, azaz valójában egyáltalán nem kórokozók.
Csak és kizárólag abban az esetben képesek bajt okozni, amikor a szervezet immunrendszere olyan súlyosan károsodott, hogy az amúgy teljesen veszélytelen baktériumok túlzott mértékben elszaporodnak.
Ez érvényes a divatos rémhírkeltés tárgyára, a sertés-influenza kórokozójára is.
Nyilvánvalóvá vált, nem az a megoldás, ha elpusztítjuk a baktériumokat, vagy vírusokat, ettől még nem lesz erősebb az immunrendszer, és kis idő múlva újabb fertőzéses megbetegedések jöhetnek létre. A megoldás az, ha olyan mértékben erősítjük vissza a szervezetünket, hogy képes ezeket a parányi élőlényeket kordában tartani.
Amikor egy baktériumok okozta fertőzés már elhatalmasodott és gondokat okoz, szükség lehet antibiotikumokra, hogy megfékezzük a folyamatot. A kezelés azonban nem ér véget az antibiotikus kúrával, annak folytatásaként helyre kell állítani a természetes védekezőképességet. A vírusokkal szemben pedig egyáltalán nincs is más lehetőség, csak az immunrendszer megerősítése. Rájuk még az antibiotikumok sem hatnak.
Az immunrendszer meggyengülésének legfőbb oka a vitaminokban és ásványi anyagokban szegény táplálkozás.
„Kedves Doktor Úr!
Szívből gratulálok a bátorságához, hogy felvállalta a CENZÚRÁZOTT EGÉSZSÉG című könyv megírását, és segít az embereknek a jó vitaminokhoz való hozzájutásban. 55 éves vagyok, és mindig problémát jelentett egy-egy megfázás alkalmával a gyógyszerezésem. Allergiás reakciók léptek fel, zsibbadt a szám, a nyelvem stb. A minap ismét az évi lázas állapot lett úrrá rajtam, és bizony nagyon hamar szerettem volna meggyógyulni, mert 3 nap múlva törvényességi ellenőrzést kaptunk a munkahelyemen. Az 5 g-os C-vitaminból bevettem 2-szer, és megszűnt a lázam (38,2), mire a 3. adagot bevettem, olyan jól voltam, mintha nem is lettem volna beteg.
Ehhez az is hozzátartozik, hogy korábban a vitaminokat sem mertem soha beszedni, mert azoktól is tartottam, de gondoltam: egy életem, egy halálom, most megpróbálom, mert nagyon fontos a gyors gyógyulásom.
Önök megtanították nekem, hogy a vitamintól nem lehet allergiát kapni, mert olyan természetes anyag, mint a víz vagy a levegő. Nagyon hálás vagyok ezért, remélem, hogy az alapvitaminok szedése is jótékonyan hat a szervezetemre, mert ahogy múlik az idő a fejem felett, valószínű, nem sokáig úsztam volna meg gyógyszer nélkül, így pedig teljes lényemmel bízom a gyógyszer nélküli öregkor elérésében.
Ezt köszönöm meg Önöknek, Mindnyájuknak, kivétel nélkül, akik e nemes cél elérésén fáradoznak, hogy biztosítják az emberhez méltó életet felvilágosító munkájukkal.
Őszinte tisztelettel és szeretettel:
Szentesi Istvánné Brazsil Márta Balatonalmádiból”
Ezt üzenem a sertés-influenzának és a többi fertőző betegségnek.
Ön se hagyja legyűrni magát!
Sem a vitaminhiány által, sem a hamis félelemkeltő propaganda által.
A természet tudja a dolgát!
Tisztelettel:
Dr. Lenkei Gábor
|