2008 áprilisában Magyarországon járt Tinus Smits holland homeopata, aki a homeopátiával is foglalkozó orvosoknak tartott elõadást arról, hogyan lehet kezelni, sõt esetenként meg is gyógyítani az autista gyermekeket.
Körülbelül háromszáz, dokumentáltan gyógyult esete van Tinus Smits holland homeopatának, aki idén áprilisban járt hazánkban azért, hogy magyar kollégáinak is megtanítsa az általa kidolgozott kezelést, amivel sok esetben, sõt véleménye szerint a betegség sulyosságától függetlenül kilencven százalékban gyógyítható is az autizmus. Auer Katalin gyermekorvos egyike azon tizenöt orvosnak, aki átvette holland kollégája módszerét, amelyet az autizmus mellett egyéb viselkedés és tanulási zavarokra is alkalmazható.
A módszer lényege, hogy elsõként egy nagyon alapos kikérdezésen esnek át a szülõk, amely arra irányul, hogy milyen betegsége volt esetleg a szülõknek és természetesen a gyermeknek, valamint hogy arra milyen gyógyszereket kaptak. Ezek után az orvos felállítja a kezelési tervet, aminek a legfontosabb része a szóba jöhetõ okok homeopátiás méregtelenítése. Ezeket a gyógyszerekbõl, altatószerekbõl, antibiotikumokból, sõt védõoltásokból készült homeopátiás készítményeket egy meghatározott sorrendben kapják a gyermekek. A tapasztalatok azt mutatják, hogy amelyik korábban alkalmazott szer oka lehet az autizmus vagy hiperaktivitás kialakulásának, annak homeopátiás megfelelõjénél a gyermekek vagy viselkedés-változással, vagy éppen egy betegséggel reagálnak. A gyógyulás persze nem azonnali, két, három évig is eltarthat ez a folyamat, de mindenképpen javul a gyermekek állapota.
Auer Katalin áprilisban kezdte ennek a módszernek az alkalmazását, tehát végleges eredmény természetesen még nincs, de jelentõs javulások már tapasztalhatók. Példaként egy tíz éves, autisztikus jegyeket hordozó, hiperaktív kisfiút említett, akit egyébként már rengeteg iskolából tanácsoltak el agresszív viselkedése miatt és a család nyaralni sem tudott még soha elmenni, de a kezeléseknek köszönhetõen a legutóbbi kontrollra úgy érkeztek, hogy a gyermekkel semmi probléma nincs sem otthon, sem pedig az iskolában.